27 اکتبر روز جهانی کاردرمانی مبارک باد

این روز در سال 2010 توسط انجمن کاردرمانی به روز جهانی نامگذاری شد.

 

از اونجایی که به نظرم اومد این رشته برای عموم جامعه و حتی قشر دانشگاهی جا نیفتاده و و اطلاعی در این زمینه نیست در حد بسیار کوتاه توضیحی میدم و بقیه رو در قسمت نظرات پاسخگو خواهم بود.

   ********************************************************************
رشته کاردرمانی (occupational therapy) با مخفف (ot) یکی از زیر شاخه های علوم توانبخشی و انتخاب علاقمندان رشته علوم تجربی با رتبه عموما زیر 3000 می باشد.
از نظر انجمن کاردرمانی آمریکا (a.o.t.a) کاردرمانی عبارت است از استفاده از فعالیت های هدفمند برای افرادی که در اثر آسیب یا بیماری دچار محدودیت اختلال عملکرد روانی، اجتماعی، رشدی یا اختلالات یادگیری شده‌اند، به منظور ایجاد حداکثر استقلال، جلوگیری از ناتوانی و حفظ سلامتی. این حرفه شامل ارزیابی، درمان و مشاوره است.
این رشته از علوم جدید و پرکاربرد روز دنیاست و کشورهای امریکا، کانادا و استرالیا سابقه ای ارزشمند داشته و در واقع مهد این رشته هستند.


کاردرمانی در 5 حیطه کلی به درمان بیماران و توانبخشی آنان می پردازد که هر کدام شامل بیماری های متعددی است:

1- نورولوژی شامل: سکته مغزی(cva)، پارکینسون، ضایعات نخاعی( sci)، ضربات تروماتیک به مغز(tbi)، بیماری های دمیلینیشن اعصاب مرکزی و محیطی مانند ms، devic و...
2- ارتوپدی شامل: ضایعات تروماتیک به دست و آسیب تاندون ها و اعصاب و ساخت انواع اسپلینت و ارتز
3- ذهن کودکان شامل: اختلال نافذ رشد مانند اوتیسم، آسپرگر و سندرم رت، عقب ماندگی ذهنی، مشکلات ارتباطی، اختلال یادگیری و ...
4- روان بزرگسالان شامل: انواع بیماری های روانی
5- جسم کودکان شامل: فلج مغزی (cp)، انواع کوتاهی ها و دفرمیتی ها، اختلال راه رفتن و گیت، مشکلات تعادلی و ...امیدوارم واستون فایده داشته باشه.

 

سوالی بود در خدمتم

  · · 
/ 2 نظر / 42 بازدید
*ღ*مرد احساسی*ღ*

یه دیواری میـون ماست یه دیواری که از سنگ نیست ! یه بـغـضی تـو گلـو دارم که با اشکام هماهنگ نیست...! یه دیواری مـیـون مـاست که جنسش فاصله س اینبار !! نه میشه راه بغضو بست نه میشه رد شد از دیوار . . . . ............ به منم سر بزنید لطفا...راستی وبتون حرف نداشت

نخون

(◔◡◔) یادم باشد که: او که زیر سایه دیگری راه می‌رود،خودش سایه‌ای ندارد. که:هر روز باید تمرین کرد دل کندن از زندگی را. که:زخم نیست آنچه درد می‌آورد، عفونت است. که:در حرکت همیشه افق‌های تازه هست. که:دست به کاری نزنم که نتوانم آن را برای دیگران تعریف کنم. که:آنها که دوستشان می‌دارم می‌توانند دوستم نداشته باشند. یادم باشد که: فرار؛ راه به دخمه‌ای می‌برد برای پنهان شدن نه آزادی. که:باورهایم شاید دروغ باشند. که:لبخندم را توى آیینه جا نگذارم. که:آرزوهای انجام نیافته دست زندگی را گرفته‌اند و او را راه می‌برند. که:لزومی ندارد همان قدر که تو برای من عزیزی، من هم برایت عزیز باشم. که:محبتی که به دیگری می‌کنم ارضای نیاز به نمایش گذاشتن مهر خودم نباشد. که:اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید. که:دلخوشی‌ها هیچکدام ماندگار نیستند. که:تا وقتی اوضاع بدتر نشده! یعنی همه چیز رو به راه است. که:هوشیاری یعنی زیستن با لحظه‌ها. که:آرامش جایی فراتر از ما نیست. باشد که:من تنها نیستم ما یک جمعیتیم که تنهائیم. یادم باشد که: برای پاسخ دادن به احمق،بایداحمق بود! http://salamshokravi.persianblog.ir شکروی (◔◡◔)(◕‿◕)(◔◡◔)