راه روشن 10:(حق قانونی)

این سخنان را امیرالمومنین علی علیه السلام درموقعی فرموده است که به آن حضرت گفتند که طلحه و زبیر را تعقیب ننمایند و در این سخنان توضیحی درباره صفت خود می دهد که فریب فریبکاران را نمی خورد.

1-سوگند به خدا،من مانند کفتار (آن حیوان احمق) نخواهم بود که در طول بروز هشدارها بخوابد تا جوینده اش پیدایش کند و صیادش بفریبد و به دامش اندازد.

(زمانه هنگام بروز هشدارهای ریز و درشت است و ما همواره تحت تعقیب صیادان روزگار!!!مبادا کفتار صفت شویم.....)

2-من همواره به کمک انسان حق طلب،اعراض کنندگان از حق را ؛و با انسان حق شنو که مطیع وظایف الهی است،گنهکار آَشوبگر را خواهم کوفت تا آنگاه که واپسین روز حیاتم مرا رسد.

(یکی از وظایف مومنین این است که تا آخر عمر خویش به کمک افراد  حق طلب و مطیعا بامر الله با گنهکاران . معرضین به مقابله برخیزد.

اینان جلوی چشمان ما هستند؛چه کار کرده ایم؟؟؟)

3-سوگند به خدا،من آن هنگام که خداوند متعال پیامبرش را به پیشگاه خود خوانده است تا به امروز همیشه از حق قانونی خود رانده شده ام و دیگران در قلمرو اختصاصی من به تاخت آمده اند.

(.......) !

/ 4 نظر / 9 بازدید
نسیم عشق

سلام دوست عزیز پستتون مثل همیشه زیبا بود موفق باشید [گل][گل]

سرشک

سلام و عرض ارادت[گل] فراز دوم دو بعد داره. یکی اینکه مردان خاص خدا اصلاحات مورد نظر خودشون رو با ابزار قوای روحی وبازوی قوی مردم مومن به اجرا در میارن. و یه نکته مهم هم اینکه اون مردم مومن و توانمند همیشه در رکاب پیشوای الهی برای انجام ماموریت اصلاح و تغیر "در اماده باش" هستند چرا که مظاهر فساد دایما توی جامعه در حال تلون و پوست انداختن هستند و لحظه ای توقف ندارند و مقابله با اون نیازمند نیروهای اماده و مجهز هست. [گل]

عدنان

سلام دوست خوبم [گل] بهتون تبریک میگم با این وب زیبایی که خلق کردی، خصوصاً مطالب نازش و آموزندش. بهر حال خوشحال از اینکه با وب آشنا شدم. [لبخند] حقیقتش منم یک وب کوچولو دارم که بیصبرانه منتظر قدوم پرمهرته [بدرود]